KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406228
nr 1640 6228
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 43x78 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:20:34
700 kr
900 kr
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson